GoForFit.se
A Cold & Chocolate.
Jag har åkt på en riktigt envis förkylning. Jag är väldigt sällan sjuk, men efter senaste helgen med minimalt med sömn, alkohol och träning utomhus i endast linne (smart Linn...) så kom halsont och en väldigt snuvig näsa som ett brev på posten. Har med andra ord inte tränat sedan i fredags. Börjar känna mig extremt rastlös men är samtidigt helt matt i kroppen... Usch och fy. Gissar att jag inte är den enda? Känns som många har åkt på förkylningar vid det här laget?
Började min morgon med en omgång tvätt och har sedan myst i nytvättade lakan med Ami. Ami är inte heller på topp, hon löper och är en riktig känsloboll, haha. Hon blev halvt förstörd när jag tog på henne tikskyddet, hon hatar det. Har låtit henne slippa det hittils, men efter att hon mensat ner både de nytvättade vita lakanen samt min vita tröja åkte den på. Vi tröstar oss med varandra och jag äter choklad. Eftersom Ami inte får äta choklad, och man måste ju äta choklad vid mens (haha), tog jag på mig den biten. Inte mig emot! Har ni testat Nutri-Nicks nya mjökchoklad? Alltså - Så himla god! Släng dig i väggen, marabou. Ja, men nästan så, perfekt smak och perfekt konsistens. En ny favoritchoklad! Du hittar den HÄR
I've caught a cold. No gym for me. Fun. Not. Have spent the day in bed with Ami and enjoyed this amazing chocolate from Nutri-Nick. You can find it here.
ISA

hoppas du kryar snabbt! alla är nästan sjuka nu, usch! ;(

Svar: Tack så mycket fina du! Har börjat bli lite bättre, kan träna igen, öven om jag tar det lite lugnare :) Ja, det känns verkligen så, att ALLA har åkt på förkylningar :o
GoForFit

Maria Larsson

Din hund är så himla fin 😍 Krya på dig! :)

Svar: Tack så mycket! :*
GoForFit

Netti Starby

Men åh vilken söt vovve du har och jag förstår att du börjar bli rastlös. Du får krya på dig! Kram

Svar: Tack så jättemycket! :) Kram
GoForFit

Alice Larsdotter

Smakar den nästan som marabou? Då måste man ju testa! Ser jättegod ut :)

Svar: Exakt som marabou vet jag ju inte, men den smakar verkligen mjölkchoklad. Man kan ju inte gissa att den är nyttig om man säger så - otroligt god!!
GoForFit

Emma Engström

Krya på dig! Vilka söta bilder :D

Svar: Tack Emma! :)
GoForFit

Thea

Åh vad fina ni är!

Svar: Tack snälla du :*
GoForFit

Skogsraah ☾

Krya på dig!

Svar: Tack fina du! :)
GoForFit

Liborius

Krya på dig!!

Svar: Tack!! :)
GoForFit

Jensvollen

Men usch, vad jobbigt :/
Har också varit sjuk sen förra veckan, och är sjukt rastlös nu haha! Men förhoppningsvis är jag tillbaka på gymmet imorgon :D Som man har saknat det!

Hoppas du får en mysig fredag ändå, och krya på dig snygging :)!!

Svar: Väldigt jobbigt!! Åh, så skönt att du troligen är tillbaka! Jag körde i helgen igen, träningsabstinensen under kontroll igen, hehe ;) Detsamma fina du! :*
GoForFit

Sarah

Krya på dig tonvis! (: Har inte testat den än, får göra det. :D

Svar: Tack så mycket! :* Åh, då måste du göra det, såå god!
GoForFit

Sofia

Usch då. Krya på dig!

Svar: Tack! :)
GoForFit

Skriv en kommentar
Namn*
E-postadress*
Blogg-adress